Mr. Lawyer

فـان حـزب الله هـم الغـالـبـون

Mr. Lawyer

فـان حـزب الله هـم الغـالـبـون

Mr. Lawyer

یا اللهُ یا اللهُ یا الله

نفس زنان وارد خانه میشوم و بر کاناپه وا میروم. پرده ها را پس میزنم و قدم های چابک رهگذران را میشمارم. قدم هایی که نفس زنان چشم به راه خانه اند. رهگذری بی آنکه ساعتش را چک کند آهسته میپوید. شاید خانه ای ندارد یا کاناپه ای و شاید هم سوادی برای شمردن. اما آنطور که پیداست، نفسی !

+تمامی اشعار و نوشته ها به قلم بنده نگاشته شده
+نظرات شما همچون گنجی در دل وبلاگ پنهان خواهد ماند :)

آخرین مطالب

از دو که میگویم از چه میگویم !

يكشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۳۷ ب.ظپیشتر کتاب "از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم" اثر هاروکی موراکامی را خوانده بودم اما در آن زمان اوضاع و احوالم برای گیرایی فحوایش مهیا نبود و چندان رسوخی در روال زندگی کرختم نداشت و بعدا هم کما بیش در گوشه ی کتابخانه فراموش شده بود. از قضا روز گذشته با تاکید و پافشاری پدرم ناگزیر شدم تا همراهش برای پیاده روی به جاده ی سلامت بروم و همین پیشامد مرا به یاد این کتاب انداخت. شب به پیجویی اش رفتم و دستی بر سر و روی غبار گرفته اش کشیدم و شروع به خواندن کردم اما اینبار جملاتش بر من کارگر آمد و چه بسا آغازگر دگرگونی بسزایی در روند زندگی خواب رفته و بی حسم شد !

موراکامی در این کتاب با قلمی روان و ملیح در مورد تفکرات، تاملات و رویداد هایی که در اثنای دو به سراغش می آمده با مخاطب صمیمانه صحبت میکند و چنان با اخلاص و پر شور از سماجتش بر تاختن و چیرگی بر خستگی های راه مینویسد که بی اختیار کسالت را از تن خواننده میروبد و هوس دویدن و فتح رکورد های نو را در وجودش شعله ور میکند. وی به ما می آموزد رقیب و هماورد اصلی هر انسان خود اوست و دویدن نه برای پیروزی بر حریفان بلکه برای جدال با دیو سستی و بیحالی درونمان است. مشاهده ی تاثیر دویدن بر ذهن و روان نگارنده و دستاورد هایش روح اراده را بر هر جسم بی رمقی میدمد تا بکوشد سرزندگی اش را بازیابد.

امروز با وجد و با هزار امید برنامه ای برای دو تنظیم کردم و مصمم هستم تمام و کمال اجرایش کنم. امیدوارم سرانجام راه صاحب جسمی صحتمند و قبراق و ذهنی نیرومند و چابک باشم !

  • مهیار حریری

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">